Publiczne Ognisko Artystyczne w Kędzierzynie-Koźlu

Są jeszcze miejsca dla chętnych nauczenia się sztuki pięknego śpiewu. Nie miej skrupułów i spróbuj. Być może odkryjesz swój ukrytu dotąd talent!!!

Aktualności

30 marca 2020 17:04 | Aktualności

Kochani Uczniowie i rodzice POA

Kochani uczniowie i rodzice Publicznego Ogniska Artystycznego!

 

Od środy, 25.03.2020r. obowiązuje rozporządzenie o prowadzeniu zajęć zdalnie.

Lekcje będą prowadzić zgodnie indywidualnymi ustaleniami i planem zajęć w wymiarze przewidzianym dla danej klasy, niżej wymienieni nauczyciele, i będą one polegały na:

 

 

1. Wysyłaniu zadanych utworów do samodzielnej nauki. Uczeń odsyła nagrania ćwiczeń, utworów za pomocą komunikatorów wideo zwrotnie nauczycielowi, który je ocenia, koryguje, zachęca do dalszych ćwiczeń.

 

 

2. Przedstawieniu rodzicom koncepcji nauczania za pomocą komunikatorów wideo (skype, whatsapp, messanger) oraz przedstawienie elementów niezbędnych do jej realizacji (dostęp do smartfona lub laptopa, internetu).

 

3. Prowadzeniu lekcji zdalnie - online, za pomocą komunikatorów wideo (skype, whatsapp, messanger) Ustaleniu planu zajęć w oparciu o dotychczasowe godziny przeprowadzanych lekcji, z uwzględnieniem potrzeb, dostępności czasu, a także dostępności zaplecza technologicznego (dostęp do internetu, oddzielnego pomieszczenie do przeprowadzenia zajęć bez zakłóceń).

 

 

- Zajęcia grupowe - Gotfryd Włodarz - e-mail: dyrektor@psmkedzierzyn.com

 

1. Wysyłaniu uczniom bezpośrednio lub przez nauczyciela wokalu materiałów do samodzielnej pracy na zadane tematy.

 

2. Wysłaniu linków z nagrań na Youtubie do aktualnie śpiewanych utworów w zespole wokalnym indywidualnie lub na grupach. Możliwy kontakt indywidualny.

 

 • Zajęcia taneczne - p. Gracjana Wójcik z p. Agnieszką Hyla - e-mail:gracjanka.13@poczta.fm

 

1.Wysyłaniu tematów zadań - tańce z opracowanymi krokami i układami, inne ćwiczenia rytmiczne, jak również linki z filmami tańców, zabaw ruchowych, układów tanecznych do samodzielnej nauki.

2. Uczeń odsyła nagrania ćwiczeń za pomocą komunikatorów wideo nauczycielowi, który je ocenia, koryguje zachęca do ich dalszych ćwiczeń.

- Zajęcia plastyczne - p. Liliana Ceglarska - e-mail: liliannaceglarska@gmail.com

 

1. Wysyłaniu tematów prac z zadaniami do samodzielnego rysowania.

2. Zwrotnym przesyłaniu e-mailem, zdjęciem, itp. gotowych prac nauczycielowi, który je oceni, skoryguje, zachęci do bycia twórczym plastycznie.

 

O czym powinni pamiętać:

 

Uczniowie

 

 1. Samodzielnie lub z pomocą rodziców nawiąż kontakt z nauczycielami.

 2. W zależności od wieku i stopnia samodzielności w korzystaniu z narzędzi do kontaktu zdalnego - zorganizuj naukę własną w domu.

 3. Wszelkie wątpliwości co do treści materiału uczniowie na bieżąco zgłaszają nauczycielom (samodzielnie lub prosząc o pośrednictwo rodziców).

 4. Przerwy w nauce do swojej szkoły, nawet krótkie, wykorzystaj na taniec, malowanie, śpiew!

 5. Należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa w pracy w sieci.

 6. Należy pamiętać o kulturze w komunikacji, wyrażaj się jasno, więcej słuchaj niż mów!

Rodzice

 

 1. Należy zachęcać dzieci do samodzielności i odpowiedzialności.

 2. Warto być w kontakcie z nauczycielami: udostępnić swój numer telefonu, adres e-mailowy, sprawdzać stronę internetową Ogniska.

 3. W miarę możliwości wspierać (zachęcać!) dzieci do tańców, malowania, śpiewania.

 4. Rodzicu! Korzystaj z porad i propozycji nauczyciela. Nie unikaj kontaktu z nim. Pytaj o wszystko i dziel się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi dziecka.

 

Nauka w domu, to także możliwość realizowania rodzinnych projektów artystycznych, podpowiadanych i wspieranych przez nauczyciela!

Nie nudźmy się, bądźmy twórczy!

Przeczytano: 134 razy. Wydrukuj|Do góry