Publiczne Ognisko Artystyczne w Kędzierzynie-Koźlu

Są jeszcze miejsca dla chętnych nauczenia się sztuki pięknego śpiewu. Nie miej skrupułów i spróbuj. Być może odkryjesz swój ukrytu dotąd talent!!!

Aktualności

31 sierpnia 2020 10:45 | Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego

Drodzy uczniowie, szanowni rodzice,

 

W nietypowy sposób rozpoczynamy nowy rok szkolny. Bez uroczystej inauguracji, bez powitań, przemowy dyrektora, przedstawienia pedagogów poszczególnych sekcji, bez tradycyjnego dotychczas koncertu nauczycielskiej orkiestry i kameralnego chórku złożonego z pedagogów.

 

Nie czas jednak żałować chwili, a po prostu, już od wtorku 1 września przystąpmy do działania, czyli rozpocznijmy zajęcia plastyczne, taneczne i wokalne z marszu, od tak - od razu.

 

Drodzy rodzice, już od poniedziałku 31 sierpnia spodziewajcie się telefonów od naszych pedagogów. Zaproponują oni zdalnie, plany zajęć indywidualnych Państwa dzieciom - na początek pewnie orientacyjne - a później może już na stałe.

Gdyby się zdarzyło, że taki kontakt nie nastąpi, prosimy o informację o tym fakcie w sekretariacie Ogniska (oczywiście telefonicznie - 77/472 33 95 lub e-mailem: sekretariat@psmkedzierzyn.com).

 

Godnie z planem zajęć tanecznych i plastycznych - zamieszczonych na naszej stronie internetowej - można zorganizować sobie już w pierwszym tygodniu nauki terminarz zajęć, korzystny dla uczniów i rodziców nie wychodząc z domu.

 

Bardzo prosimy, aby wszystkie sprawy załatwiać zdalnie, telefonicznie lub e-mailem. W pierwszej kolejności z pedagogiem danej sekcji, którego należy postrzegać jak wychowawcę i mentora, który pokieruje i pomoże rozwiązywać bieżące problemy ucznia. Dopiero w drugiej kolejności uruchamiamy sekretariat i wreszcie na końcu jest do dyspozycji dyrektor.

 

Przyprowadzanie dzieci będzie się odbywało podobnie jak w innych placówkach.
Jedynym miejscem przekazania dziecka pod opiekę szkoły jest przedsionek głównego wejścia.

Wyjście z kolei odbywać będzie się bocznymi drzwiami i tam na zewnętrzych schodach rodzice odbiorą swoje pociechy.

 

Bardzo ważna będzie w tej sytuacji łączność telefoniczna z nauczycielami naszej placówki, ale także z portiernią, dlatego proszę, aby podawać sobie wzajemnie numery telefonów (dotyczy to również uczniów). Będziemy się wtedy czuć o wiele pewniej i bezpieczniej.

 

Na razie nie przewidujemy uczestnictwa rodzica w zajęciach. Wszelkie informacje organizacyjne, logistyczne, o postępach ucznia będą przekazywane z wykorzystaniem technik elektronicznych (mamy w tym względzie z doświadczenie z nauczania zdalnego).

 

Na koniec życzę wszystkim bezpiecznego, udanego artystycznie, pełnego wrażeń
i doznań, bogatego w piękne przeżycia roku. Pomimo zagrożeń, niepewności niech kontakt
z sztuką plastyczną, taneczną i wokalną pomaga nam lepiej, pełniej żyć.

 

Niech zmaganie się z ,,artystyczną materią’’ nas nie przeraża, lecz dodaje sił do walki
o prawdziwe piękno, które ukryte jest w każdym artystycznym działaniu którego chcemy się nauczyć. Po pierwsze dla siebie, a później i dla innych, aby dostarczać wszystkim chwil wzruszeń i piękna. A wtedy i my i świat, staniemy się lepsi. Czego wszystkim z serca życzę.

 

Dyrektor

Gotfryd Włodarz

Przeczytano: 59 razy. Wydrukuj|Do góry